Един за всички...

Съюз на подводничарите в Република България

 

Адрес:
гр.Варна, ул”Селиолу” 14Б,
ет.1, ап.2
Пощенски код: 9002
Тел.: 052/980734
GSM: 0886 010 888
E-mail:

   
 
Днес е г.

СПИСЪК на членовете на Съюза на българските подводничари
 
  1. Почетни подводничари, служили на подводници тип “Малютка”, както и удостоени за особени заслуги
  2. Почетни подводничари, служили в съветския и руския флот, удостоени за заслуги по създаването на дивизиона подводници, развитието, взаимодействието и осигуряването на дейсността на 8 ОДПЛ
  3. Членове на СПРБ
  4. Списък на починали подводничари след 2006 г.

1. Почетни подводничари, служили на подводници тип “Малютка”,
както и удостоени за особени заслуги

Чл.кн.№

Име, презиме, фамилия

Дата на раждане

Звание, последна изпълнявана длъжност

Служил от... до ....

Телефони

049

Илия Георгиев Пелев

12.04.1932

Торпедист – Малютка 602

1953-1955


051

Атанас Петров Замфиров

28.08.1931

Ст.2 ст.; Моторист – Малютка – 203

1951-1954

044/64 61 33

052

Иван Митев Кушкиев

13.01.1934

Ст.2 ст.; Електрик – Малютка – 203

1951-1954

0 /62 55 00

055

Николай Ганев Атанасов

07.03.1932

Ст.2 ст.; Електрик – Малютка – 203

1953-1955

04367 541

068

Кольо Станков Колев

14.04.1925

М-н; Див.артилерист, ст.гр. хидр. Малютка


052/63 22 44

087

Петьо Владев Неделчев

16.08.1938

М-н; ст.гр. електрици – Малютка 402, 81

1957-1976

0889 70 60 64

091

Румен Георгиев Попов

28.03.1932

К.адм.; Ком. пл – Малютка, 42

1953-1963

052/65 65 88

100

Кирил Иванов Пеев

12.11.1930

М-н; Ст. гр. електрици – Малютка 202

1948-1953

052/30 51 88

101

Атанас Николов Атанасов

24.09.1932

М-н; Боцман – Малютка 202,203,204

1951-1984

0896 556 488

052/31 45 71

102

Христо Димитров Христов

13.08.1929

Кап.1 ранг; див. щурман – Малютка

1953-1962

0716 43223

141

Иван Йотов Маринов

21.06.1934

Кап.1 ранг, ВВМУ, създател сайта СПРБ
ijotov@mail.bg

-

0889 159 758

165
Едуард Гаретс

Великобритания


168

Борислав Гуцанов Гуцанов

17.06.1967

Син на кап.1 ранг Г.Гуцанов

-

52/649 105

175

Чоно Стойков Аргилов

05.08.1931

Ст.2 ст. , Щурмански и торпеден електрик, Малютка

1949-1954

032/959 503

176

Руси Тенчев Владимиров

19.01.1933

Ст.2 ст., моторист – Малютка 42

1952-1955

0336 8631

177

Иван Стефанов Драгнев

04.02.1933

Ст.2 ст., ком.отд.електрици – Малютка 42

1953-1955

056/58 44 01

180

Красимир Тодоров Узунов





184

Стефан Вaсилев Сталев

09.01.1932

Ст. М-с, моторист – Малютка 204

1950-1953

032/66 57 71

185

Христо Томов Христов

30.05.1932

Ст.2 ст., ком.отд. трумни машинисти – Малютка 202

1950-1954

032/69 74 02

252

Стефан Желев Делев

26.09.1930

Рулеви сигналчик – Малютка 202

1951-1954

052/31 45 71

258
Марин Добрев Пенев




259
Димитър Маринов Проданов




278
Ради Василев Иванов
29.08.1938
Мичман-школник; Ком.БЧ-4; М-41, М-42
1957-1960
0885 868 659
280
Костадин Николов Русков
26.05.1933
Контраадмирал; Зам.к-щ ВМС; М-41, С-42
1955-1968
0885 728 478
297
Карл Скриванек
-
Полковник; Австрия
-
-
298
Пламен Иванов Манушев
16.04.1954 Контраадмирал; Началник на щаба по подготовка на ВМС

052/552000
300
Христо Павлов Контров
1938
Адмирал; Командващ ВМС (1995-1998); Областен управител Варна (2008-2009)
-
-
304
Тачо Иванов Тачев
03.03.1932
Ст. м-с; електрик;
М-204
1950-1954
052/85 00 33
306
Желю Димитров Райнов
14.01.1932
Кап.1 ранг; Дивизионен свързист – М-41
1958-1966
052/642 054
308
Иван Георгиев Попов
11.09.1932
Ст. 2 ст.; Рулеви сигналчик – М-204 (43)
1950-1954
..../52244
318
Климент Благоев Хаджов
26.11.1949
Професор, д.т.н; внук на първия командир на българска подводница Никола Тодоров
-
0888 996 152
322
Атанас Георгиев Панайотов

Кап. 2 ранг; д-р, историк на ВМС
-
0887 595 833
329
Димитър Аврамов Друмев
04.07.1932
Кап.1 ранг; Ком БЧ-5 – Малютка, 41
1957-1966
052/306 281
0889 318 046
332
Христо Иванов Хаджиев
   02.09.1938Ст.2 ст.; Електрик –Малютка 802 
  1957-1960052/63 51 90
333Кирил Лазаров Бучков   
11.03.1939Ст. 2 ст., трюмен машинист – Малютка 802  
   1957-1960 
 052/62 52 17
334Асен Михайлов Рачев  
 24.06.1938Ст. 2 ст; торпеден електрик – Малютка 801      
1957-1960 
0885 538 177
052/509 682
349
Тодор Желев Едрев
16.03.1940
Ст. м-с; електрик – Малютка 803
1959-1961   
052/744 716
350
Кирил Стойков Ганчев  
 23.02.1938Ст. м-с; радист – Малютка 801
1957-1960   
0537 268 66
351
Марчо Велиславов Марчев
28.01.1939
Ст. м-с; хидроакустик – Малютка 802
1957-1960   
052/74 41 89
352
Петър Димов Петров  
15.02.1939Ст. 2 ст.; ком. отд. радисти – Малютка 8021957-1960   
054/828 166
353
Косю Пенков Косев
17.12.1938
Ст. 2 ст.; ком. отд. Трюмни машинисти – Малютка 801
1957-1960   
/3102
365
Кирил Петров Йорданов

Кап. лейт.; Кмет на гр. Варна, радетел на морското и подводното дело

368
Никола Маринов Николов   
22.06.1937Ст. 2 ст.; радиотелеграфист – Малютка        
1957-1960052/309 140
373Томас Рики24.05.1981
SSN 725, San Diego, USA; FT1/SS, Submarine Fire Control


2001-2007
1.6A.665.3153
RICKEY_T_A@Yahoo.com
374
Тодор Сяров Тоторов
18.10.1933
Ст.м-с; електрик - М-202
1953-1955
0454-4-2519
375
Иван Иванов Първов
17.03.1931
Ст.м-с; електрик - М-2041951-1954
04111-1778
382
Илия Койчев Николов
1933
М-н; Електрик, Старшина електромоторна  група - Малютка
1953-1974
052/330 677
411Димитър Атанасов Ангелов1934Ст.1 ст.; трюмен машинист – М 603 (803)    
1954-1957 
415
Георги Станев Георгиев
16.05.1922
Кап.1 ранг;
ЗКПЧ - М 203
1948-1950

2. Почетни подводничари, служили в съветския и руския флот,
удостоени за заслуги по създаването на дивизиона подводници,
развитието, взаимодействието и осигуряването на дейността на 8 ОДПЛ

(За ползване на телефоните в Севастопол и Балаклава, трябва да се набере код 00380....)

Чл.кн. №

Фамилия, име, презиме

Звание, длъжност в подводните сили, последна изпълнявана длъжност

Служил от... до ....

Телефони, местоживеене

140

Викторов Александр Витальевич

Кап.л-т, командир на група на БЧ на атомна пл, Камчатка, продуцент в Нова телевизия

1992-1997

+7903 723 65 31
Москва
aviktorov@ntv.ru

191

Огарев Александр Васильевич

Подводник России

1969-1972

Ростов на Дон

200

Емец Анисим Евстафьевич

Капитан 1 ранг, командир на 85 отделен дивизион вмб Одесса, готвил за предаване Малютки, XV серия; командир на 11 учебен отряд за подводно плаване на КЧФ

1952 - 1953

Починал

201

Вешторт Борис Адольфович

Капитан 1 ранг, началник щаб на 85 отделен дивизион вмб Одесса, предавал Малютките във Варна на 18.08.1954 г.; командир на 11 учебен отряд за подводно плаване на КЧФ


Починал

202

Маркелов Александр Григорьевич

Капитан 3 ранг, командир на Малютка 202, XV серия, предадена като М-41


-

203

Милованов Валентин Павлович

Капитан 1 ранг, командир на Малютка 203, XV серия, предадена като М-42; първи командир на 153 бпл


Починал

204

Бочкарев Г.

Капитан 3 ранг, командир на Малютка 204, XV серия, предадена като М-43


-

205

Козлов Петр Илич

Капитан 1 ранг, главен съветник в 8 одпл във Варна през 50-те години


-

206

Кулаков Рудольф Иванович

Капитан 1 ранг, командир на 131 отделен дивизион вмб Одесса, готвил за предаване пр.613


Починал

207

Шашков Николай Александрович

Вице-адмирал , командир на С-244, пр. 613, предадена на 12.09.1958 г. като С-41; председател на спортия комитет на МО на СССР


Починал

208

Шароваров Александр Дмитриевич

Капитан 1 ранг, командир на С-245, пр. 613, предадена на 12.09.1958 г. като С-42; началник на защитения КП на КЧФ


Починал

209

Лазарев Георгий Васильевич

Вице-адмирал, първи командир на 14 дпл; съветник при Ком ВМФ на РБ (1972-1974 г.), началник на управление Кадри във ВМФ

1967-1970

Починал

210

Кобельский Леонид Иванович

Контр-адмирал, командир на 14 дпл; началник на катедра «Оперативно изкуство» във Военно-морската академия в Санкт-Петербург

1973-1976

Санкт-Петербург

211

Алексеев Станислав Георгиевич

Контр-адмирал, командир на 14 дпл; заместник командващ на КЧФ по БП

1976-1984

Севастопол

212

Кравченко Виктор Андреевич

Адмирал, командир на 14 дпл; Командващ на КЧФ, началник на Главния щаб на ВМФ на РФ

1984-1988

Москва

213

Погорелов Фёдор Иванович

Контр-адмирал, последен командир на 14 дпл; началник на управление Кадри в КЧФ

1988-1994

Москва

214

Иванов Пётр Павлович

Капитан 1 ранг, командир на 153 бригада, старши по предаването на С-57 през 1972 г., командир на 11 учебен отряд за подводно плаване на КЧФ

1967-1973

Починал

215

Наугольников Анатолий Клавдиевич

Капитан 1 ранг, командир на 153 бригада

1973-1977

Починал

216

Царёв Борис Михайлович

Контр-адмирал, командир на 153 бригада;

заместник командващ на КЧФ по гражданската отбрана

1977-1986

44-04-25

Севастопол

217

Сиваш Леонид Иванович

Капитан 1 ранг, НЩ на 14 дпл; началник на военно-морското управление на Южното стратегическо направление

1976-1984

8-066-215-84-14,

Николаев,  0512 47-56-63, починал 2010

218

Рогулев Леонид Гаврилович

Капитан 1 ранг, командир на 153 бригада;

последен НЩ на 14 дпл

1986-1994

67-15-51

Севастопол

219

Евстафьев Альберт Мефодиевич

Капитан 1 ранг, НЩ на 14 дпл; ЗНЩ на КЧФ – началник на КП на КЧФ

1984-1988

67-31-77  Севастопол

220

Лушников Алексей Иванович

Капитан 1 ранг, командир на С-147; старши помощник ОД на КЧФ

-

57-32-01 Севастопол

221

Бабенко Владимир Яковлевич

Капитан 1 ранг, командир на С-296; старши офицер в Управление БП на КЧФ

-

95-07-15 Севастопол

222

Бабенко Анатолий Яковлевич

Капитан 1 ранг, командир на С-287, СС-552,

Б-67; ОД на КЧФ

-

42-01-10

Севастопол

223

Иванкин Иван Кузьмич

Капитан 1 ранг, командир на С-197; началник на разузнавнето на 14 дпл


Починал на 26.06.2006 г.

224

Пономарёв Александр Семёнович

Капитан 1 ранг, командир на С-287; началник на отдел Подготовка на ПЛ в Управление БП на КЧФ

-

44-95-46

Севастопол

225

Жучков Владимир Прокофьевич

Капитан 1 ранг, командир на С-348, С-344; заместник командир на 14 дпл

-

63-25-85 Севастопол

226

Балашов Анатолий Николаевич

Капитан 2 ранг, командир на С-96

-

Севастопол

227

Чикин Александр Михайлович

Капитан 2 ранг, командир на Б-36

-

93-51-34 Севастопол

228

Добровольский Олег Евсеевич

Капитан 2 ранг, командир на С-11, С-172

-

Починал 2009 г. 67-87-88 Севастопол

229

Попов Сергей Павлович

Капитан 2 ранг, командир на С-243, Б-6

odepodvodnik@ukr.net

-

Одесса 8-050-903-80-13

230

Костин Борис Иванович

Капитан 1 ранг, НЩ 155 бпл

-

Починал

231

Зяблов Евгений Васильевич

Капитан 1 ранг, командир на С-57, предадена на 25.05.1972 г. като С-42, старши инструктор по предаване на пр. 633; заместник на командира на 11 учебен отряд за подводно плавание

-

Починал

232

Каймакчи Борис Георгиевич

Капитан 2 ранг, командир на БЧ-5 на С-57, инструктор по пр. 633; помощник по ЗЭМЧ на 153 бпл

-

53-64-33 Севастопол

починал 2010

233

Ничик Юрий Михайлович

Контр-адмирал, командир на БЧ-3 на С-57,

инструктор по пр. 633; ЗНЩ на КЧФ – началник на КП КЧФ, yurij-nichik@yandex.ru

-

починал 18.11.2013 8-050-826-15-53

65-75-55

Севастополь

234

Кружков Виталий Вениаминович

Капитан 1 ранг, командир на БЧ-4 и РТС на

С-57, инструктор по пр. 633; старши офицер в управление на КЧФ


8-050-526-69-94

65-89-16

Севастополь

235

Пащенко Николай Cтепанович

Мичман, старшина на команда рулеви сигналчици на С-57


Починал

236

Мохов Александр Иванович

Мичман, старшина на команда трюмни машинисти на С-57


49-24-32 Севастопол

237

Гретченко Сергей Григорьевич

Мичман, старшина на команда електрици на

С-57


-

238

Кравченко Николай Павлович

Мичман, старшина на команда торпедисти на С-57


Починал

239

Сиренко Николай Александрович

Мичман,  старшина на команда мотористи на
С-57


44-53-52  Севастопол

240

Клецов Иван Афанасьевич

Капитан 2 ранг, командир на С-212 , предадена

на 05.12.1972 като С-41


Починал

241

Поснов Алексей Фомич

Мичман, командир на УТС-247 в 507 брегова база на 153 бпл


Починал

242

Данилов Борис Иванович

Капитан 2 ранг, командир на С-100, С-157


63-75-47 Балаклава

починал 2010

243

Сарбаш Федор Савельевич

Капитан 1 ранг, командир на С-232; заместник командир на 11 учебен отряд за подводно плавание на КЧФ


Починал

244

Зданевич Эдуард Борисович

Капитан 2 ранг, командир на СС-533, С-171


63-05-35 Севастопол

245

Курсиков Алексей Васильевич

Капитан 2 ранг, командир на С-38, предадена на 20.01.1983 г. като С-83


92-43-88 Севастопол

246

Серебрянский Георгий Иванович

Капитан 2 ранг, командир на С-36, предадена на 28.12.1985 г. като С-84


-

247

Захар Валерий Ростиславович

Капитан 2 ранг, командир на БЧ-5 на С-84 при предаването; помощник по ЗЭМЧ на 14 дпл


63-68-92 Севастопол

248

Пикин Константин Борисович

Капитан 2 ранг, заместник на командира на дивизиона ремонтиращи се кораби във Варна


Починал

декември 2004 г.

249

Голубев Анатолий Прокопович

Капитан 2 ранг, механик на дивизиона ремонтиращи се кораби във Варна


Севастопол

250

Смалько Григорий Иванович

Капитан 1 ранг, командир на БЧ-5 на С-212 при предаването; ЗК по ЭМЧ на 153 бпл, главен строител на 13 СРЗ на КЧФ


67-28-75

Севастопол

251

Бухтий Александр Васильевич

Подполковник, Командир на 507 брегова база

на 153 бпл


Починал

319
Клитный Николай Гаврилович
Вицеадмирал, Командир на пл, Началник щаб на КЧФ, Представител на ОВС във Варна (1987-1990)
-
Севастопол
320
Кобцев Евгений Андреевич
Контрадмирал, Началник на ТехУпр КЧФ, готвил  пл за предаване
-
Севастопол

3. Членове на СПРБ

001

Асен Георгиев Дачев

20.02.1957



0878 644 789

052/311 548

002

Владимир Иванов Денев




0896804148

003

Ганчо Атанасов Райков


Кап. 1 ранг; Див. миньор – 41


0885460743

004

Георги Стоянов Мишков

18.07.1956

Началник РТС - 81


0888521466

005

Димитър Георгиев Димитров



мичман; кок - 82-84   



0887 703 203

007

Дойчин Цветков Панайотов

29.07.1962

Див. РТС


0888405514

008

Евгений Иванов Луканов

18.10.1961

Кап. 1 ранг; Ком. див.


0889210809

009

Емил Димитров Георгиев




0887477977

010

Иван Панайотов Иванов


Ст. гр. радиометристи - 81


0886791085

011

Илия Димитров Джутев

30.08.1958

ВКР


0888738800

012

Илия Петров Пеев

13.06.1948

ЗКПЧ 81


0898359647

052/757472

013

Калин Спасов Калинов


Кап 3 ранг; Ком. пл -


0887075412

052/526924

014

Камен Райков Колев




0889202990

015

Камен Борисов Кукуров

12.06.1962

Кап. 1 ранг; Ком. див. от 2008 г.


0888663772

016

Лъчезар Грозданов Митев




0888628013

017

Матей Николов Тодоров




052/842 895

018

Миролюб Георгиев Шалев

02.12.1949

Кап.2 ранг; Ком БЧ 5 - 81


0888 925805

052/622 925

019

Мирослав Петров Несторов


Командир БЧ 3 - 84


0887505050

020

Николай Василев Йорданов

27.06.1944

Кап.1 ранг; Нач.щаб – 42, 82, 81

kokojordan@abv.bg

1968-1986

0889 01 1915

052/980 665

021

Павел Тодоров Димитров

29.03.1958

Ком. БЧ 4
pavel_dmtrv@yahoo.com

1983-1993

0888239814

0878 250 155

022

Пламен Йорданов Бонев


Ком. див. - 81


052/633555

023

Пламен Недков Жечев

11.10.1954

Кап. 2 ранг; ЗКПЧ 82;

Нач. ИВО на дивизиона

1984-1986

1992-2001

0887 306123

052/242955

024

Радослав Стоянов Иванов


elitaeood@abv.bg


0898 420937

025

Румен Божимиров Божков




0888 323240

026

Румен Жечев Стоянов


Кап. 3 ранг; Ком. БЧ-5 - 81


0888 557014

027

Станко Атанасов Станков

14.09.1954

Кап. 1 ранг; Ком.див – 81,82;
stankov@bulauto.com


0884 509 505

0887 181 878

028

Тихомир Костадинов Димитров

10.08.1957
Дивизионен свързист
tdimitrov2@abv.bg


0897 809511

029

Цвятко Тодоров Цанев

14.08.1949

Кап.1 ранг; Ком. БЧ-4 - 81

1974-1978

0877 236671 052/734069

030

Цветко Спасов Цветков

06.02.1052

М-н; СУВ - 81

ceco1952@gmail.com

1980-1989
1997-2002

0888828007 052/743959

031

Младен Янев Янев

16.06.1971

Ст. м-с, Трюмен машинист - 84

1989-1991

0887 203 385

052/715 066

032

Мирослав Христов Черкезов

22.08.1962

Ст.2 ст. – 81; М-н - ст.група торпедисти-83

1980-1983 2000-2002

0886 022 634

052/785 007

033

Димитър Илиев Бисеринков

05.06.1969

Гл.ст.; ком.отд. електрици – 83 и 84

1996-

0886 910 932

034

Николай Йорданов Рашев

30.07.1974

Оф.к-т; ст. група мотористи - 83

2005-

0887 755 022

035

Красимир Йовчев Йовчев

14.05.1975

Гл.ст.; ком.отд.трюмни машинисти - 84

1998-2000

0887 239 930

036

Николай Кънчев Георгиев

13.04.1976

Кап.л-т; дивизионен миньор (84)

2000-

0887 918 299

037

Владимир Недялков Тодоров

17.04.1965

Оф.к-т; торпеден електрик

1983-2003

0896 752 460

038

Валентин Добрев Йовев

08.10.1965

М-н; ст.гр. хидроакустици - 84

1986?-1996

0896 804 147

039

Радослав Пенчев Радков

01.02.1965

М-н; Торпедист, ком. на 7 отсек - 83

1986-1996

0896 802 508

052/637 307

040

Росен Димитров Иванов

18.02.1964

М-н; , рулеви, Боцман - 84

1983-1998

0899 873 193

041

Жечко Стоянов Жечев

12.02.1958

Кап.л-т; Ком. пл; - 81, 82, 83, 84;
zhechko_zhechev@abv.bg

1982-1993

052/65 65 32

052/606 455

043

Радостин Петров Загорчев

14.03.1979

М-с; моторист - 84

2007-

0885 827 014

044

Валентин Стоянов Братоев

09.02.1968

Ст.2 ст.; електрик

1986-1989

0899 330 698

045

Николай Стоянов Марчев

01.09.1964

М-н; ст.гр. радиометристи – 81, 84

1982-2000

0888 759 294

052/560 545

046

Илия Петков Илиев

26.09.1968

Ст.2 ст; торпедист

1986-1989

0898 398 394

052/618 759

047

Киро Георгиев Киров

28.12.1969

М-н; Ср.гр. мотористи, Нач.ДИО – 81, 82,83,84

1988-2003

0896 683 928

048

Атанас Христов Маринов

18.11.1981

Лейт.; Ком. БЧ-1 - 84

2007-

0887 613 242

050

Любен Василев Любчев

13.04.1947

Ст.2 ст., електрик - 42

1966-1969

0899 789 014

052/37 49 68

053

Никола Панайотов Панайотов

22.04.1936

М-н; ст.група хидроакустици - 41

1963-1973

052/33 14 10

058

Красимир Николов Гърдев

27.07.1962

М-н; Ст. Група хидроакустици – 81

1985-1995


059

Иван Вълчев Стоянов

26.06.1956

М-н; Инстр. Готвач – щаб

1984-1998

052/73 65 87

060

Игнат Донев Митев

11.10.1963

М-н; Ком. 2 гр. Торпедисти – 81,83,84

1982-1997

0886 14 55 44

061

Васил Георгиев Божков

15.03.1932

Кап.1 ранг; старпом, див.щурман – 41, 42

1961-1980

052/319 897

062

Николай Георгиев Колев

23.05.1962

М-н; Ст. Група хидроакустици – 83

1982-1992

0886 81 41 82

063

Недялко Николов Станков

14.09.1953

Майор; Див.живучест

1994-2003

0884 973 570

064

Кирчо Георгиев Апостолов

14.05.1969

Оф.к-т; ст.група мотористи – 84

1990-2003

0888 820 371

051/185 184

065

Валентин Благоев Кършаков

30.07.1954

Полковник; доктор – 83

1981-1984

0888 711 995

066

Михаил Борисов Гаргов

28.11.1945

Кап.1 ранг; Ком. БЧ-4 – 41, 42

1968-1974

0887 259 419

052/510 715

067

Тодор Добрев Илиев

30.11.1948

Кап.1 ранг; Див. Механик – 82, 81...

1972-1992

0898 808 458 052/646 404

069

Йордан Георгиев Генов

30.04.1946

Ст.2 ст.; ком. Отд. Електрици – 41

1964-1967

052/61 00 50

070

Иван Георгиев Иванов

21.03.1945

Ст.1 ст.; Ком. Отд. Мотористи

1964-1967

0888 961 514

071

Димитър Радев Върбанов

06.03.1946

Кап.2 ранг; секр.ДКМС;

ЗКПЧ – 42;

ЗКПЧ дивизион

1969-1972

1972-1976

1989-1992

052/310 574

0876103752

072

Недялко Иванов Недялков

02.11.1977

М-н; Главен боцман – 84, 83

1997-2007

0886 151 097

052/649 552

073

Атанас Николаев Чалканов

12.02.1965

Ст.л-т; Ком. ЕМГ – 82

1987-1990

0889 312 504

074

Пламен Стоянов Велчев

12.06.1958

Кап.3 ранг; ЗКПЧ – 81, 84

1988-1994

0887 194 907

052/320 862

075

Велислав Господинов Маринов

13.04.1963

М-н; Ст. Група хидроакустици – 82

1983-1993

0887 695 099

076

Йордан Димитров Йорданов

21.04.1962

М-н; Ст.група радиотелеграфисти – 83

1983-1993

0887 498 780

077

Веселин Панайотов Чобанов

05.12.1957

М-н; Боцман – 81

1965-1968

1984-1994

0889 096 520

052/722 435

078

Михаил Димитров Барбов

30.11.1956

Кап.2 ранг; Ком. БЧ-5 – 82, 83

1980-1989

0895 680 397

052/313 684

079

Делян Руменов Попов

13.09.1962

Кап. Л-т; Ком. Пл – 82, 81, 84

1985-1993

052/600 283

080

Емил Михайлов Божинов

21.02.1958

Кап.2 ранг; Ком. БЧ-5 – 81, 82

1981-1988

0887 664 032

052/370 388

081

Борис Атанасов Борисов

16.02.1958

М-н; Боцман – 81

1977-1988

0899 99 33 90

082

Драгомир Кирилов Янев

24.04.1941

Кап.2 ранг; Див. Механик – 41

1966-1979

0888 778 178

052/64 25 82

084

Пламен Любенов Михайлов

25.04.1962

Кап.л-т; Див.механик – 84

1985-1996

0888975 323-BG        00447525991434-UK

085

Христо Стоянов Бозов

03.09.1960

Полк.; доктор – 82

1987-1989

0888 437 011

086

Петър Николов Ганчев

11.04.1941

Полк. Див. Лекар

1967-1978

639 184

0885 521774

088

Валентин Трайков Димитров

22.05.1968

Ст.2 ст.; Ком.отд. мотористи – 84

1986-1989

0877 722 290

090

Красимир Иванов Жечев

19.06.1969

Ст.м-с; Рулеви – 81

1996-1999

0896 253 453

092

Иван Атанасов Янчев

08.01.1960

М-н; Ст.гр. радиотелеграфисти – 81

1981-1992

0887 295 736

093

Костадин Георгиев Костадинов

08.02.1950

Кап.1 ранг; Ком. БЧ-5 – 42, 82

1974-1980

0889 238 451

094

Станимир Колев Десподов

19.06.1975

Ст. 1 ст.; ст.гр. радиометристи – 84, 83

1998-

0887 918 045

095

Тодор Борисов Калчев

25.06.1936

Кап.1 ранг; Нач. Сл. РТС – 41

1963-1968

052/780 470

096

Чавдар Бранимиров Орманов

29.10.1947

Кап. 1 ранг; Див. РТС

1973-1979

0887 311 804

052/309 924

097

Ангел Александров Ангелов

30.05.1970

М-н; Ст. Гр. Радиотелеграфисти – 83

1997-

0888 306 940

098

Красимир Кирилов Ценов

19.06.1952

Кап. 2 ранг; Ком. БЧ-4 – 12, 42

1974-1981

0888 588 183

052 643 931

099

Ганчо Богданов Каракашев

25.08.1955

М-н; Ст.гр.торп. електрици – 93

1984-1994


103

Боян Тодоров Калчев

03.01.1972

Оф.к-т; Ст.гр. радиотелеграф. – 83,84

1995-

0888 879 670

105

Ивелин Георгиев Минчев

24.01.1966

М-с; кок

1984-1987

0897 861 056

052/63 45 48

106

Васил Минчев Райков

29.11.1947

Кап. 1 ранг; див. Миньор – 82

1972-1985

052/614 739

107

Атанас Владимиров Иванов

26.10.1957

Ст. М-с; торпедист – 11, 81

1976-1979

05105 3281

108

Тодор Димитров Богданов

08.07.1974

Кап.3 ранг; Старпом – 84

1998-2006

0888 235 516

109

Красимир Манолов Марков

23.05.1955

Електрик – 11, 81

1975-1978


110

Иван Живков Василев

12.11.1957

Електрик – 11, 81

1975-1978

052/370 176

111

Тодор Йорданов Димитров

10.10.1968

М-н; Ст.гр. мотористи – 84

1986-2003

0889 918 862

062/639 934

113

Калин Колев Десподов

04.01.1978

Ст. 2 ст., Ст. Гр. Торп. Електрици

1998-

0888208353

114

Стоян Величков Иванов

05.01.1968

Ст. 1 ст., Ст. Гр. Електрици – 84, ЗКС

1999-

0887 520 482

53132780

115

Иван Йорданов Иванов

14.07.1975

К.л-т, Ком.БЧ-4 – 83, 84

2000-

0889 625 425

116

Георги Енчев Георгиев

31.12.1974

М-с, моторист – 83

1997-1998

0887 982 599

052/74 35 07

117

Петър Тодоров Лефтеров

06.06.1961

М-н, ст. Гр. Радиометристи -92

1978-1989

0888 522 755

118

Светослав Георгиев Разводов

21.09.1962

Ком БЧ-4 – 84


0887 348 417

119

Пламен Григоров Иванов

21.03.1956

Мичман, баталер, химик - 84

1987-2003

052/75 35 36

0896 124 975

120

Димитър Петков Димитров

15.02.1950

Майор, Див.Химик

1984-1991

0888 836 920

123

Димитър Димитров Русанов

18.10.1940

Ст.2 ст, щурмански електрик - 42

1961-1964

052/34 16 79

124

Георги Жеков Георгиев

05.03.1960

Ст.2 ст., Трюмен машинист - 12

1978-1981

0888 990 007

125

Дилян Славов Панайотов

23.04.972

Ст.2 ст, Моторист - 81

1991-1992

0888 260 898

126

Митко Илиев Калчев

29.12.1960

Мичман, ст. гр. тр. машинисти - 93

1981-1991

0899 968 984

127

Борис Димитров Борисов

02.07.1958

Кап.3 ранг, Нач.РТС, ЗКПЧ – 82, 93

1981-1993

0888 854 415

128

Росен Иванов Райчев

02.08.1967

Мичман, ст.гр.торп. електрици - 83

1990-2003

052/75 71 54

0887 916 206

129

Тони Богомилов Будаков

27.11.1966

Оф.к-т, ст.гр. електрици – 81,82,83,84

1985-

0888 769 066

130

Даниел Огнянов Недялков

03.01.1974

Кап.3 ранг, Нач.РТС - 84

199702004

0887 917 523

131

Вильо Кирилов Иванов

19.11.1963

Ст.2 ст., рулеви сигналчик - 81

1981-1984

0886 427 618

132

Димитър Иванов Ламбов

22.05.1962

Ст.2 ст. рулеви сигналчик - 81

1981-1984

0887 360 393

133

Емил Ангелов Големанов

31.06.1963

Ст.2 ст, рулеви сигналчик - 81

1981-1984

0889 202 876

134

Румен Василев Лазаров

20.04.1964

Ст. л-т, ком.БЧ-3 – 81, 84

1987-1991

052/72 24 29

0886 223 258

136

Димитър Захариев Христов

12.04.1958

М-н, Инструктор готвач 84

1988-2000

052/752 440

137

Стоян Дончев Даракчиев

07.12.1965

М-н, Ст.Боцман – 82, 84

1985-2000

0878 542 458

138

Атанас Калчев Христов

15.06.1963

М-н, Ст.гр. трюмни машинисти – 81, 94

1988-1998

052/372 032

139

Пейчо Вълчев Дамянов

19.09.1965

Ст.2 ст., торпеден електрик - 82

1983-1986

052/304 145

0878 922 665

142

Валентин Славов Вълчев

13.11.1961

Кап.л-т, Ком.БЧ-5 – 83, 84

1986-1996

052/720 520

0888 880 922

143

Марин Върбанов Маринов

14.01.1970

М-н, ст. гр. електрици 83, 84

1993-2003

052/50 69 09

145

Севдалин Илиев Даскалов

08.01.1962

Кап.л-т, СПК, Див. Миньор, 83, 84

1984-1995

0889 160 457

146

Николай Василев Николов

25.12.1956

Майор м/с, 81, див. Лекар

1987-1992

0884 031 616

147

Пламен Николов Ташков

30.12.1963

М-н, старшина гр. Електротехници

1983-1996

0887 396 150

052/372 083

148

Христо Георгиев Събчев

26.03.1959

М-н шк.

1977-1978

08788 733 377

149

Илия Желязков Димчев

15.02.1947

Кап.2 ранг, нач.шаб

1972-19

0888 006 331

052/308 464

151

Светлозар Бончев Борачев

22.12.1951

М-н, дивизионен торпеден електрик – 12

1970-1983

0887 311 039

152

Валентин Михайлов Пенев

14.12.1950

Подп. МВР, икономист

-

0888 851 612

153

Йордан Кръстев Кръстев

11.06.1957

Ст.лейт.


051/303 595

154

Александър Томов Сурталов

29.09.1957

Ефрейтор

Инф.отдел – I УДС

1978-1989

0888 199 291

156

Камелия Петьова Василева

26.12.1964

Деловодител в СС

1984-1995

0897 84 99 06

157

Георги Дойчев Георгиев

31.08.1949

Капитан, лекар

1985-1988

0888 599 503

052/246 829

158

Любен Радилов Андреев

27.08.1940

М-н, Ст.гр мотористи - 81

1973-1984

052/650 629

159

Иван Димитров Иванов

12.08.1958

М-н, инструктир-химик – 81 и 83

1976-1979 1983-1993

0887 310411

160

Атанас Савов Тодоров

08.08.1958

Ст.2 ст., ком.отд. рулеви-сигналчици

1976-1979

0888 907 530

161

Емил Димитров Захариев

19.04.1973

М-н, старшина гр. хидроакустици

1993-2003

0898 67 82 17

052/611 926

162

Николай Божидаров Николаев

28.08.1949

Кап.1 ранг; секретар ДКМС;

1973-1975

0888 529 672

052/663 777

163

Дарин Друмев Матеев

31.05.1953

Кап.1 ранг, комдив, 11, 12, 83, 84

1976-1995

0898 601 172

052/65 65 33

166

Любен Здравков Стоянов

06.01.1968

Ст.2 ст., Ком. отделение хидроакустици - 81

1986-1989

0898 606 268

167

Стефан Маринов Стойнов

22.04.1959

М-н, Ст.гр.електрици - 83

1981-1991

0885 868 728

052/74 16 57

169

Коста Иванов Иванов

14.04.1947

Kап. 1 ранг, инструктор водолаз;
ki_ivanov@abv.bg

-

052/354 906
0885 727 684

170

Красимир Стаматов Киряков

13.04.1962

Ст.1 ст., торпеден електрик – 83, 84

1980-1983

0896 642 164

171

Стоян Петров Димитров

20.08.1953

Кап.3 ранг; ЗКПЧ - 83

1983-1991

0889 723 212

172

Янко Георгиев Минчев

20.02.1971

Ст. м-с, Рулеви сигналчик - 81

1990-1992

0887 961 456

052/305 416

173

Стоян Желев Иванов

14.12.1948

Ст.2 ст., Трюмен машинист

1966-1969

0896 693 520

174

Владимир Василев Атанасов

15.06.1954

Кап.2 ранг, ком. под. „Тихина”

1977-1993

052/75 83 88

0888 78 38 21

179

Георги Цветанов Славков

01.12.1943

Ст. 1 ст., Ком.отд. рулеви сигналчици - 41

1962-1965

052/56 69 73

0896 754 013

181

Данчо Лефтеров Йорданов

21.09.1957

М-н, Ст.гр. торпедни електрици – 81, 82, 83, 84,

Бизнес, Англия

1976-1986

00447886452029

00359889156118

182

Богомил Колев Бонев

27.08.1942

Кап.1 ранг, Ком БЧ 1 - 42

1966-1970

0888 340 261

183

Красимира Петрова Николова

07.01.1965

Симпатизантка; Управител на магазин „Джамбалая”

-

0887518065

186

Паун Димитров Даракчиев 17.03.1959 М-н, Ст.гр.торпeдни електрици – 81, 82 1981-1996 0896 662 322

187

Йордан Илиев Ангелов

19.01.1960

Ст.1 ст., ком.отд.мотористи - 12

1978-1981

0888 535 190

188

Георги Финдулов Георгиев

19.09.1961

М-н, ст. Гр. Торпедисти - 81

1981-1986

052/511 000

189

Георги Ганчев Стефанов

12.07.1974

Кап.3 ранг, див.спец. по комуникационни и радиотехнически средства - 84

2000-2005

0888 332 092

190

Симеон Петров Монев

16.05.1953

Подполковник, радетел
monev53@gmail.com

-

0889 363 639

192

Янко Георгиев Георгиев

25.09.1965

М-н, Ст. гр. радиометристи – 81, 84

1986-1996

0889 807 515

052/372 082

193

Иван Димитров Иванов

17.09.1942

М-н, Ст. гр. торпедни електрици – 11, 12

1966-1984

0886 933 388 052/372 027

194

Йордан Георгиев Йоргакиев

20.05.1945

М-н, Боцман - 12

1971-1982

051052547

195

Марин Йорданов Желев

25.01.1955

М-н, Ст.гр. Мотористи - 81

1973-1976

1983-1993

0888 122 152 052/520447

196

Васил Христов Христов

02.01.1943

М-н, Баталер - 82

1972-1982


197

Христо Мавродиев Мавродиев

29.04.1944

М-н, Ст. гр. Мотористи - 42

1963-1976

052/361 443

198

Цветан Андреев Вълков

03.06.1944

М-н, Ст. гр. Радио-телеграфисти – 81,83

1971-1983

052/601 433

199

Стефан Николов Колев

04.07.1962

М-н, Ст. гр. торпедисти – 82,84

1982-1992

0889 285 755

254

Съби Стоянов Митев

21.10.1961

М-н, Ст. гр. торпедисти – 83

1980-1990

0899 928 778

255

Марин Любенов Маринов

26.11.1958

Кап. 2 ранг; Нач. щаб - 82, 84; marinlomsky@gmail.com

1982-1998

+795 004 144 45

256

Михаил Димитров Аврамов

19.04.1958

Ст.м-с; моторист - 81

1977-1979

0887 202 538
052/568 561

257

Недялко Борисов Христов

03.11.1957

Кап.3 ранг; Ком. пл - 81, 83;
nedyalko_h@abv.bg

1981-1997

0888 210 73

261

Александър Димитров Матев

29.08.1955

Ст. 1 ст.; Ком.отд. рулеви сигналчици - 42

1973-1976

052/653 439
262
Костадин Димитров Костадинов
24.09.1953
М-н; шифровчик - 82
1982-1994
0887 864 095
263
Марчо Костадинов Марчев
24.10.1957
М-н; Ст.гр. електрици - 81, 82
1976-1988
0887 713 876
052/631 844
264
Иван Рафаилов Иванов
21.07.1950
М-н; Ст.гр. трюмни машинисти -  821971-1985
0878 155 917
265
Павел Любомиров Бъчваров
25.08.1966
Рулеви сигналчик - 81
1985-1988
0888 817 893
267
Кънчо Николаев Кънев
19.12.1945
Кап.1 ранг, доцент доктор; Ком.БЧ-5 - 42, 41
1969-1976
0888 769 351
268
Камен Здравков Трифонов
01.11.1967
Ст.2 ст;  командир отд. радиометристи - 82
1985-1988
0899 220 343
269
Росен Калчев Калчев
25.12.1967
Ст. м-с; рулеви сигналчик
1985-1988
0889 356 946
270Панайот Атанасов Парушев24.09.1942Ст.2 ст.; Ком.отд. торпедисти - 41 и 421961-1964052/34 44 54
271
Георги Василев Янакиев
29.12.1955
Кап.3 ранг; Старпом - 82, 81
1978-1983
0888 529573
272
Колю Койчев Иванов
26.08.1951
Ст. лейт; Ком. БЧ-3 - 12
1975-1979
0888 643 821
273
Тихомир Владиславов Тодоров
07.10.1967
Ст.2 ст; Ком.отд. торпедисти - 81
1985-1988
0888 633 738
274
Валентин Атанасов Джамбазов
04.08.1957
Ст.лейт.; Старпом - 82
1980-1986
0888 516 735
275
Стоян Недев Иванов
09.06.1944
Ст.2 ст.; Ком.отд. радиометристи - 42
1963-1966
052/5- 66 29
276
Диян Александров Аспарухов
07.04.1970
Мичман; Ст.гр. трюмни машинисти - 81, 82 и 84
1993-2003
0899 937 706
277
Андон Николов Илийчков
15.01.1944
Мичман; Готвач - 81
1972-1983
052/75 08 33
279
Цветомир Николов Цанков
28.08.1956
Кап.3 ранг; Див. щурман - 82, 91 и 83
1979-1992
0888 737 604 052/621 588
281
Aнтон Костов Атанасов12.08.1963М-н; СУВ - 81, 841981-19940898 694 369
282
Диан Димитров Костадинов
17.10.1986
Редник; Син на Димитър Мавродиев
-
0885 548 781
283
Нешо Георгиев Раленеков
23.07.1956
Гл.инспектор, МВР, В.Търново
-
0886 568 466
284
Марин Николов Нешев
26.08.1952
ОР.подполковник
-
0888 872 197
285
Красимир Илийчев Кръстев
27.09.1966матрос; електротехник -  84  

 k_krastev@bulsat.com.

1985-1986

  +359 29 656 473 

+359 882 241 012
287
Слава Георгиева Трендафилова
10.03.1972
Дъщеря на подводничар
-
0896 812 062
288
Пламен Великов Панчев
24.06.1956
Мичман; Боцман - 12, 83
1975-1985
0878 560 624
289
Драгомир Жеков Георгиев
20.09.1963
Ст. лейт.; школник; торпедист - 81
1983-19850888 761 414
290 Атанас Спиридонов Иванов
17.08.1961Ст. м-с; Моторист - 81
asi_as@abv.bg
1979-1982
0898 548 999
291
Димитър Добрев Желев
19.03.1960
Ст. м-с; Радист - 81
1972-1982
0898 733 311
292
Севдалин Иванов Цветанов
19.05.1959
Ст. 2 ст.; торпедист
1979-1980
0888 924 285
294
Кирчо Иванов Кирчев
05.01.1958
Ст. м-с; трюмен машинист - 82
1976-1977
0888 887 721
052/370 854
296
Иван Янков Куртев
05.03.1950
Ст.2 ст.; Ком. отд. трюмни машинисти - 41
1969-1972
052/61 74 43
301
Живко Николов Славов
15.06.1954
Кап. 1 ранг; Инспектор в Инспектората на МО
-
0888 657 157
302
Стоил Василев Стойчев
01.02.1973
Мл. л-т; командир на  БЧ-1 - 83
1992-1993
0898 463 198
303
Тодор Спасов Калинов
24.11.1976
Кап. 3 ранг; Старши помощник командир - 84
2000-2007
0888 235 623
305
Иван Войков Лирков
12.07.1948
Ст.2 ст; Ком. отделение торпедисти
1967-1970
0887 607 812
307
Борис Иванов Борисов
06.10.1967
Кап.3 ранг; Командир пл – 81, 82, 83 и 84
1990-2003
0898 886 866
309
Георги Мирчев Митаков
26.11.1959
Ст. 2 ст.; Хидроакустик – 12 (82)
1978-1981
0878 410 350
310
Даниел Василев Николов
08.08.1962
Ст. 2 ст.; Радист - 91
1981-1984
0887 816 776
311
Добрин Нанев Дикиджиев
26.09.1963
Ст. 2 ст.; Ком.отд. торпедни електрици - 91
1981-1984
0887 898 734
312
Искрен Василев Божков
01.05.1964
Кап.3 ранг; дивизионен щурман – 83, 81
1987-1997
-
313
Костадин Стойнов Драганов
31.08.1956
Мичман; Кок - 83
1994-2003
0896 601 570
314
Петър Златев




315
Атанас Иванов Киров
13.06.1957
Мичман; Старшина група мотористи - 82
1976-1986
0888 560 763
316
Галин Георгиев Иванов
16.05.1964
Мичман; Химик - 81
1984-1994
0887 303 845
052/565 976
317
Димчо Георгиев Димов
06.02.1954
Мичман; Баталер и кок - 84
1985-1994
0887 946 024
052/919 633
321
Тодор Павлов Димитров
09.12.1984
Симпатизант и съмишленик
-
0043 699 1109 4373 - Австрия
323
Пламен Стефанов Стоилов
05.04.1962
Мичман; старшина група радиометристи - 83
1980-1983;
1987-1997
0888 897 892
324
Косю Атанасов Атанасов
24.01.1948
Кап.3 ранг; Командир пл - 82, 81
1973-1989
052/63 55 67
0887 471 697

325
Иван Николаев Карбовски
20.08.1963
Ст.2 ст; електрик, ком. 2 отсек - 82
1981-1984
0888 514 131
327
Емил Христов Свраков
16.09.1957
Съмишленик;
Капитан далечно плаване (2001 г.)
-
052/64 81 87
0888 263 507
328
Николай Митев Йонков
27.01.1968Гл.ст.; ст. баталер - 81
1990-1995
052/511 396
0897 519 168
330
Емил Димитров Нанев
25.02.1967  
 Оф. Кандидат; боцман - 83   
1990-2003    0887 610 991
052 617 648
331
Димитър Марианов Спасов   
22.09.1963Кап.3 ранг; старпом пл - 83      
1988-1998
0888 555 229
335
Димитър Георгиев Бекяров
17.04.1947   
Кап. 1 ранг; нач.РТС - 82     1973-1975   0889 376 847
052/370 799
336
Георги Христов Димитров
25.12.1938 
  Мичман; Ст. група електрици, химик - 82   
1987    052/525 211
337
Калоян Герчев Великов
25.09.1957    Ст. 2 ст.; електрик - 11   
1976-1979    0897 904 332
338
Георги Христов Георгиев   
06.05.1964    Ст. м-с; Електрик - ЗКС     
1982-1985
0877 200102
0878 215 101
339
Пламен Дончев Парцалев

- 82   


340
Любомир Ангелов Николов
    18.04.1968Мичман; старшина 1 група торпедисти - 84   
1993-1998    0887 896 297
341
Димитър Костадинов Василев
   28.09.1968Гл.ст.; шифровчик
– 82, 83   
1989-1999    0899 841 551
342
Красимир Иванов Гочев
08.06.1956Кап. 3 ранг; Ком. БЧ 4 -   
1997-1999    0887 628 665
0898 660 117
343
Александър Ганев Игнатов
27.05.1958
Кап.2 ранг; дивизионен механик
1999-2000
0888 927 042
052 740 390
344
Васил Калчев Калчев
14.07.1969
Ст. матрос; моторист
1987-1989
0888 251 124
345    Константин Тихомиров Димитров 
  15.03.1978Управител на фирма; радетел       

0899 885 915
346  
 Кирил Тодоров Стоянов

Мичман; Ст. група електрици - 82   
1975-1986  

0889 30 69 42

347  
Димитър Христов Колев 
   09.06.1969  
 Водолаз, радетел  

    0884 448 328
348    Васил Лазаров Василев
01.07.1974 
    Ст. м-с; трюмен машинист - 83   

1993-1995   
354
Милю Цветков Куртев   
25.07.1930Кап. 2 ранг; ЗКПЧ - 11
1962-1975   
052/62 07 52
355Сашо Асенов Петров
13.04.1963
Кап. лейт; Ком БЧ-5 - 84
1988-1994   
052/52 65 68
356
Петър Андонов Парушев
18.02.1960
Ст. лейт; помощник щурман - 81
1980-1982   
0888 926 721
357
Ясен Христов Сергеев
18.12.1971М-с; рулеви-сигналчик - 84
1991-1993   
0879 135 1186
358
Георги Георгиев Атанасов27.09.1959Мичман; торпедист, баталер – 83, 841982-1987 1987-1996

052/374 677

0886 105 957
359
Марин Дойчев Костадинов
07.01.195
Ст.м-с; моторист - 11
1976-1979   

0884 744 119
360
Краснодар Костадинов Костадинов
12.02.1950
Кап. 3 ранг; Ком пл;
- 81, 82, 84
1974-1989
0888 837 973
361
Румен Василев Кънчев19.10.1960

Ст.лейт.; ком БЧ-3

- 82
1984-19900887 383 540
362
Иван Димитров Димитров18.08.1971Радетел на подводното дело-
0888 536 936
363
Тони Борисов Николов16.05.1965Ст.1 ст., ком. IV отсек, ком отд. електрици - 841998-2011
0885 948 159
364
Стоян Костадинов Колев
04.12.1969
Ст. 2 ст., моторист - 84
1987-1989
0886950256
366
Паскал Марков Маринов   
26.08.1946     Полковник; ком. полк, строителен инженер - вмб Варна 
  1976-1986    0886 013 885 052/378 147
367Тодор Иванов Василев
12.10.1964Мичман; старшина гр. Радиометристи – 82, 84 
1983-19860884 733 516 0887 918 840
369
Иван Стефанов Недялков 
  10.07.1951Радетел на морското и подводното дело
-
0887 772 133
370Божидар Иванов Сапунджиев
13.02.1943       Ст. 2 ст.; ком.отд. мотористи - 41      
1962-1965
0889 014 805
052/639 459
371 
Боян Петков Николов28.05.1929Електрик в щурманска работилница - съмишленик-
052/305 774
372 
Валерий Иванов Йотов10.03.1959
        Кап. 3 ранг; Хидрографски кораб  
1982-1986
    0885 945 251
376
Ясен Йорданов Облачки
12.03.1975Ст.м-с; торпедист - 84
1999-2008
0899 995 397
377
Венко Йорданов Илиев29.09.1953        ОР Полковник; Ком. полк - Шумен    
-0892 472 401
052 993 749
378
Радостин Грозданов Алексиев23.06.1961 Лейт; Ком. БЧ-1,      пл-84       
1984-19870898 607 757
379
Димитър Енчев Ялъмов08.04.1948 Кап.2 ранг; трюмен машинист – пл 41       
1966-19670898 732 291
380Иван Георгиев Иванов
23.11.1944Кап.1 ранг; Див. спец.РТС; пл 11 (41)       
1967-1973
1982-1991
0889 436 440
381Станислав Боянов Станчев07.03.1960Кап.лейт.; Див. Щурман; пл 82, 84       
1983-19930898 830 395
383
Йордан Трендафилов Йорданов 
26.02.1963      Мичман; Боцман пл 83      
1981-1991
052/330675
384
Иван Маринов Димитров31.01.1056        Ст. 2 ст. - симпатизант       
-
0887 799 877
385
Димитър Стефанов Самсаров03.11.1949        Кап.л-т; КДП, симпатизант    
-  
052/62 51 84
0882 414 449
386
Гергана Светославова Мартинова21.07.1992        Симпатизант, преводач     

0879 434 951
387
Филип Стефанов Пешев




388
Стефан Николов Тасев




389
Ивайло Данков Бакалов
28.03.1983
Ст.лейт.; Ком. ЕМГ - 84
2007-2011
0889 251 369
390
Илиян Атанасов Илиев




391Сашо Александров Попов 21.03.1950
ЗКПЧ ПЛК-35, 1ОДПЛК
1976-1979 0889 315 239
392
Владимир  Бориславов  18.07.1975Под.. 46570 , МО
0887 842 044
393
Димитър Николов Недев27.04.1937        Гл. ст. ;  Старшина група радиометристи – пл 41       
1959-19670895 641704
394
Милена Борисова



395Стефан Костадинов Боянов 27.06.1962 Матрос; Кок – пл 82       1980-1983 0876 711 582
396 
Иван Статев Ковачев25.01.1950   Кап.1 ранг; Секретар на див. комс. организация     
1974-19790885 233 704
397
Василий Владимирович



398Илия Димитров  Люцканов24.06.2013   Бъдещ подводничар   
-0888828007
399
Стоян  Христов Пасев23.10.1972
 Симпатизант, обл. управител на обл. Варненска   
Адвокат
0898590099
400
Теодор Димитров Иванов18.08.2014 Бъдещ подводничар
-
0888803381
401
Минчо Демиров Железов28.11.1941   Кап.3 ранг; ком. БЧ-4, пл 41,42

1966-1974    0897408533
0899361818
402
Владимир  Стефанов Владов22.10.1958
          Кап. 1 ранг;  ком. БЧ-4 , пл 82 и 81, дивизионен свързист   
1982-2001   052/656 545 0899174684
403Атанас Косев Атанасов
04.12.1976Ст. 2 ст.; Ком. отд. щурм. електрици – пл 831996-19970887 420 855
404Атанас Станков Атанасов16.02.1976    Гл. Старшина; Ком. вка 223       
1995-20050887 506 999
405Андрей Радев Христов27.01.1949    Ст. 1 ст.; Ком. отд. радиометристи – пл 82       
1969-19760887 840 763
406Костадин Тодоров Костадинов25.03.1963Ст. 2 ст.; Ком. отд. мотористи – пл 111981-19840893 646 204
407Илко Георгиев Дралчев25.03.1961    Ст. 2 ст.; Ком. отд. радиометристи – пл 11       
1979-19820899 920 182
408Митко Иванов Димитров27.05.1961    Ст. 2 ст.; Ком. отд. трюмни машинисти – пл 12       
1979-19820888 765 635
409Енчо Велев Енчев20.05.1961    Ст. 2 ст.; Ком. Отд. рулеви  сигналчици– пл 12      
1979-1982
0888 297 277
410Емил Василев Спасов28.02.1960    Ст. 1 ст.; Ком. отд. трюмни машинисти – пл 11       
1979-19820887 830 382
412
Йордан Асенов Стойчев
1962
М-с; торпеден електрик – пл 821980-19830888 602 960
413Атанас Антонов Антонов05.12.1939            Ст.2 ст.; радиометрист – пл 42 
1958-19610898749373
414
Деян Ангелов Матев08.02.1968М-н школник; пом. ЗКПЧ1988-19890885358669

4. Списък на починали подводничари след 2006 г.

0001

Гуцан Стойков Гуцанов

Р.

Поч. 18.08.2006 г.

Командир на дивизион 1967 -1981

0002

Николай Панайотов Николов

Р. 1947

Поч. 29.08.2007 г.

Старшина на група хидроакустици – 197... - 198...

057

Панайот Иванов Панайотов

13.06.1934

Починал 15.03.2008

Кап.1 ранг; зам.комдив по тила – 198… - 199…

0003

Иван Кръстев


Починал 26.05.08

Подп. м/с, дивизионен лекар 1979 – 1984

0004

Недялко Антонов Йосифов

21.10.1938

Починал 09.06.2008

Кап.1 ранг, Ком.пл (1974-1981); НЩ (1982-1983)

0005
Чавдар Димитров  Манолчев

Починал през  2007 г.Контраадмирал, Старши помощник командир на М-203 1953-
112
Димитър Костадинов Мавродиев
21.01.1959
Починал на 10.02.2009
Мичман; инструктор-водолаз;
1978-1995
253Любен Маринов Радулов1937Починал на ...10.2009Рулеви сигналчик;
 Малютка 42
121
Георги Янакиев Георгиев
30.08.1945
Починал на 05.02.2010Мичман; старшина група хидроакустици - 81, 82; 1973-1983
144
Васил Вълков Петров13.01.1927
Починал на
24.08.2010
Кап.1 ранг; див. механик – Малютка 202; 1950-1960
006
Димитър Младенов Георгиев
14.09.1944
Починал на 05.12.2010
Кап.1 ранг; ЗКПЧ на пл-82 и дивизиона (1976-1989)
150
Илия Илиев Мазнев
23.10.1926
Починал на 05.01.2011Кап.1 ранг; Ком. на Малютка 203, началник щаб на дивизиона (1948-1961)
164
Теодосий Стоянов Василев
22.10.1961
Починал на 28.01.2011Майор; дивизионен лекар на 8 одпл (1988-2002)
178
Васил Иванов Мадженков
Около 1930 г.
Починал през 2010 г.
Главен старшина; електрик на Малютка (1951-1957)
-
Aтанас Грозданов Амбдямов1933
Починал 22.05.2011 г.Майор, лекар на пл 42 (около 1965-1975)
083Стефан Димитров Андреев07.01.1943ПочиналМ-н; СУВ – 42
104
Васил Божанов Бъчваров04.11.197

Починал 02.02.2014 г.

Гл.ст.; Ком. Отд. Радиотелеграф. – 83,84 (1995-1998)


089
Васил Николов Лазаров
14.06.1930

Починал 18.04.2014 г.

Кап. 1 ранг; Ком.ПЛ; Нач. Щаб Малютка, 41
299 Цветан Христов Георгиев
23.05.1956
  Починал 05.07.2014
 Кап. 3 ранг; ЗКПЧ – 81, 84 (1983-1992)
054 
Стоян Григоров Неделчев15.09.1955Починал 01.08.2014 
 М-н; кок – 83 (1981-1992)
286Трифон Иванов Минков11.11.1931Починал 07.12.2014Ст. 1 ст.; старшина група торпедисти – М 202 (1951-1956)
042Петър Цветанов Петров02.12.1948Починал 2015Бр.адм.; Ком.див
122
Вергил Димитров Гилов
12.11.1932Починал 23.05.2015 
Мичман,Ст. мот.  група Mалютка 201, 41 , C-41
326Борислав Георгиев Добролевски17.02.1936Починал 02.08.2015Кап. 2 ранг; Дивизионен механик
266Димитър Янев Желев08.11.1951Починал  .2015 Кап.1 ранг, нач. ЗКС, зам. нач. по тила
029
Цвятко Тодоров Цанев  
14.08.1949 Починал 25.04.2016
      Кап.1 ранг; Ком. БЧ-4 - C-81
102Христо Димитров Христов13.08.1929
Починал 31.07.2016Кап.1 ранг; див. щурман – Малютки
056Антон Василев Янкулов
04.05.1934Починал 12.09.2016
Кап.1 ранг; Ком. див; Малютка
155Георги Борисов Шопов21.04.1949ПочиналМ-н, Зав.прод.служба
293Красимир Христов Христов29.10.1954Починал
15.02.2017
Ст.л-т; доктор - 81
135Димитър Колев Димитров15.07.1937Починал 2017Мичман; Ст. гр. Торпедисти; Малютки, С-41
<< Назад
начало · устав · новини · карта на сайта · контакти